Kas ir hidroabrazīvā griešana

Cutting.lv rīcībā ir abrazīvas augstspiediena ūdens strūklas griešanas iekārta. Tas ir patiešām universāls un efektīvs aukstās griešanas process, kas var nodrošināt būtiskas priekšrocības attiecībā pret citām tehnoloģijām.

Griešanu ar ūdens strūklu var pielietot tur, kur citas griešanas metodes ir bezspēcīgas. Šī metode ir pierādījusi, ka ir unikāla griežot kā plānas detaļas no akmens, stikla vai metāla, tā arī ātri urbjot caurumus titānā vai pārtikas konservēšanai domātajā tarā, kā arī griežot detaļas no bieza metāla (līdz pat 200 mm), kas nav iespējams ne ar lāzera, ne plazmas griešanas tehnoloģijām. Ar augstspiediena ūdens strūklu var sagriezt praktiski jebkuru materiālu – ne tikai jebkuru metālu, bet arī trauslus un viegli uzliesmojošus materiālus – stiklu, keramiku, dažādus putu materiālus un kompozītmateriālus, kā arī vēl daudzus citus.

Šajā attēlā redzama 20mm bieza marmora plāksne, no kuras tiek grieztas detaļas grīdas dekoram. Uzņēmumam piederošā ūdensgriešanas iekārta ļauj griest marmora plāksnes līdz pat 150mm.

Šajā attēlā redzama 20mm bieza marmora plāksne, no kuras tiek grieztas detaļas grīdas dekoram. Uzņēmumam piederošā ūdensgriešanas iekārta ļauj griest marmora plāksnes līdz pat 150mm.

 
Attēlā redzama 5mm bieza nerūsējošā tērauda loksne, no kuras tiek griestas detaļas kāpņu reliņiem.

Attēlā redzama 5mm bieza nerūsējošā tērauda loksne, no kuras tiek griestas detaļas kāpņu reliņiem.

 

Kādas ir tās priekšrocības

Griešanai ar abrazīvu augstspiediena ūdens strūklu ir sekojošas priekšrocības, salīdzinājumā ar citām griešanas tehnoloģijām:

1. ļoti universāla tehnoloģija, ar kuras palīdzību var sagriezt praktiski jebkuru materiālu;

2. iekārtai nav nepieciešams sagatavošanas laiks un iestatījumu maiņa, lai grieztu dažādus materiālus. Lai pārietu no viena materiāla griešanas uz citu materiālu, ir nepieciešams tikai ielādēt nepieciešamo rasējumu un uzlikt attiecīgo materiāla sagatavi uz iekārtas galda;

3. izgriezto detaļu griezuma līnija ir tik gluda, ka papildu pēcapstrāde ir nepieciešama tikai ļoti īpašos gadījumos;

4. šī tehnoloģija griešanas laikā neuzkarsē materiālu, līdz ar to šeit nav nekāda veida karstuma iedarbība, kas var radīt deformācijas, ietekmēt konkrēta materiāla izturību vai citas īpašības, kā arī mainīt tā vizuālo izskatu – materiāls nav apdedzis, mainījis krāsu u.c.;

5. nelielais ūdens strūklas platums (~ 1 mm) nozīmē mazus materiāla zudumus griešanas laikā;

6. šī tehnoloģija bez grūtībām var sagriezt materiālu ar mainīgiem raksturlielumiem – atšķirīgs materiāla biezums, cietība u.c.;

7. griešana ar ūdens strūklu ir ļoti droša – griešanas procesā viss materiāls, ko strūkla noņem savā ceļā, tiek aizskalots, gaisā nenonāk smalki putekļi, kas būtu kaitīgi ieelpošanai, materiāls netiek uzkarsēts, līdz ar to nerodas kaitīgi izgarojumi, kā arī jebkura sūce augsta spiediena ūdens maģistrālē izraisa praktiski tūlītēju ūdens spiediena samazinājumu līdz apkārtējo cilvēku veselībai drošam līmenim;

8. šī tehnoloģija neatstāj nekādu ietekmi uz apkārtējo vidi. Griešanas procesā tiek izmantots tīrs ūdens, kam tiek pievienots abrazīvs ir cietas, speciāli līdz noteiktam graudiņa izmēram apstrādātas smiltis, visbiežāk izmantotais materiāls – granāts.